A Zsoltárok könyve 142
2024. szeptember 29.
Istennek tetsző kommunikáció


Hangosan kiáltok az ÚRhoz, hangosan könyörgök az ÚRhoz. (Zsoltárok 142,2)
Slide1

Néha úgy érezzük, hogy minden és mindenki ellenünk van. Támadás alatt vagyunk. Isten sohasem várja tőlünk, hogy egyedül nézzünk szembe bármilyen fenyegetéssel. Ott akar lenni velünk, hogy vezessen bennünket, és megvédjen. Mindenképp hívjuk segítségül!


Amikor elcsügged a lelkem, te akkor is ismered utamat. Tőrt vetettek nekem az ösvényen, amelyen járok. Tekints jobb kezem felé, és lásd meg, hogy senki sem akar észrevenni! Elveszett minden menedékem, senki sem törődik velem. (Zsoltárok 142,4-5)


A Zsoltárok könyve 142

1 Dávid tanítókölteménye. Imádság abból az időből, amikor a barlangban volt. Zsolt 57,1 2 Hangosan kiáltok az Úrhoz, hangosan könyörgök az Úrhoz. 3 Kiöntöm előtte panaszomat, elmondom neki nyomorúságomat. 4 Amikor elcsügged a lelkem, te akkor is ismered utamat. Tőrt vetettek nekem az ösvényen, amelyen járok. 5 Tekints jobb kezem felé, és lásd meg, hogy senki sem akar észrevenni! Elveszett minden menedékem, senki sem törődik velem. 6 Hozzád kiáltok, Uram, és ezt mondom: Te vagy oltalmam, te vagy osztályrészem az élők földjén. Zsolt 16,5 7 Figyelj esedezésemre, mert igen elesett vagyok! Ments meg üldözőimtől, mert hatalmasabbak nálam! 8 Hozz ki engem a börtönből, hogy magasztalhassam nevedet! Körém sereglenek majd az igazak, amikor jót teszel velem.


Az Istenbe vetett hitünknek ki kell terjednie arra, hogy úgy lássuk Őt, mint aki mélyen törődik a napi szükségleteinkkel. Ha a hitünk csak tudásból áll, és valójában nem bízunk a segítségében, az még egyáltalán nem élő hit. Az csak sekélyes bibliaismeret. A zsoltáros az Úrhoz kiált, könyörög Hozzá. Az tesz ilyet, aki tudja, hogy segítségre szorul. Istennek örömet szerzünk, amikor Elé visszük a gondjainkat, és rábízzuk, hogy áldást hozzon ki a nehézségeinkből. Bár időnként úgy tűnhet, hogy senki sem törődik igazán velünk, sokszor Isten más keresztyéneket használ fel az életünkben arra, hogy megvigasztaljanak bennünket, és iránymutatással szolgáljanak a küzdelmeink közepette. Amikor oltalomnak hívjuk Őt, azt fejezzük ki, hogy minden pusztító behatástól Ő véd meg bennünket. Igenis sebezhetőek vagyunk, és mindig nagy szükségünk van Rá. Fejezzük ki most a hálánkat az Úr felé, dicsérve Őt! Ő eláraszt bennünket a kegyelmével! Lederhaas Kirk



Nézd meg a Tűzfal egyik podcastjét Miért könnyű imádkozni? címmel a háttérinfóknál!

Pál második levele a korinthusiakhoz
Mikor szoktál levelet írni? Ha valami bánatod van, vagy fölháborodtál valamin? Esetleg, ha különleges helyen jártál, vagy csodálatos élményed volt? Kinek írsz ezekről? Előfordult már, hogy levél útján kellett rendbe tenned dolgokat, kibékítened embereket, esetleg elmondani nekik, hogy mit csináltak rosszul? Pál apostol sokszor került ilyen helyzetbe, amikor egy-egy frissen alakult gyülekezetet elhagyva, az ottaniak nem követték a tanítást, és távolból kellett segíteni nekik.
A korinthusi gyülekezetben, mint annyi más gyülekezetben, voltak gondok, amelyeket nem tudtak egyszerűen megoldani. Pál apostol felelősséget érzett értük, ezért próbálta levelekkel és látogatással is segíteni őket. Az első levelet Timóteus vitte el Korinthusba, de nem jó hírekkel tért vissza Pálhoz, erre ő szomorúan, könnyek között igyekezett rendet teremteni a távolból, sőt egyes bibliatudósok szerint egy villámlátogatást is tett a gyülekezetben. Azt nem tehette, hogy a korinthusiak mellett marad és vezeti a gyülekezetet, mert Isten más helyekre is küldte, hogy hirdesse az evangéliumot. A második levél elveszett ugyan, de az biztos, hogy hatással volt a gyülekezetre, hiszen Titusz már jó hírekkel tért vissza Pálhoz, amely arra ösztökélte őt, hogy az örömét is levélben fejezze ki.
A Bibliában található második korinthusi levél elején erről az örömről ír a megvigasztalódott apostol. Majd a szolgálat hatalmáról, dicsőségéről, szenvedésről, önzetlenségről, becsületességről, megengesztelődésről, és dicséri a gyülekezetet, hogy a jeruzsálemi gyülekezetnek rendezett gyűjtésben szépen helytálltak. Végül megcáfolja az ellene felhozott vádakat.
A korinthusi gyülekezet mindennapi gondjait, a gondok megoldását és saját életedet is megismerheted ebből a tizenhárom fejezetből.