Pál második levele a korinthusiakhoz 2,12-17
2024. szeptember 25.
Milyen az illatod?


Mert Krisztus jó illata vagyunk Isten dicsőségére az üdvözülők és az elkárhozók között. (2Korinthus 2,15)
Slide1

Lehet, hogy az egyik ember szereti egy adott parfüm illatát, a másik pedig egyáltalán nem. Ez ízlés kérdése. Az viszont teljesen egyértelmű, hogy Isten csak egyetlen utat adott nekünk az üdvözülésre, Jézus Krisztus által. Ha nem fogadjuk el az áldozatát, saját magunkat küldjük a pusztulásba.


Mert Krisztus jó illata vagyunk Isten dicsőségére az üdvözülők és az elkárhozók között: ezeknek a halál illata halálra, azoknak az élet illata életre. De ki alkalmas erre? (2Korinthus 2,15-16)


Pál második levele a korinthusiakhoz 2,12-17

12 Amikor pedig megérkeztem Tróászba Krisztus evangéliumának hirdetésére, bár az Úr kaput nyitott előttem, ApCsel 14,27; 1Kor 16,9 13 nem volt nyugalma lelkemnek, mivel nem találtam Titusz testvéremet. Ezért elbúcsúztam tőlük, és elmentem Makedóniába. 14 De hála legyen Istennek, aki Krisztus ereje által mindenkor diadalra vezet bennünket, és ismeretének illatát terjeszti általunk mindenütt. 15 Mert Krisztus jó illata vagyunk Isten dicsőségére az üdvözülők és az elkárhozók között: 16 ezeknek a halál illata halálra, azoknak az élet illata életre. De ki alkalmas erre? 17 Mi nem olyanok vagyunk, mint sokan, akik nyerészkednek Isten igéjével, hanem mint akik tiszta szívből, sőt Istenből szólunk Isten előtt Krisztusban.


De jó egy finom étel vagy egy minőségi parfüm illatát szagolni! Persze azért azt is érezzük például, ha ideje zuhanyozni egyet. A szaglásunk Isten ajándéka. A tömjénégetés sok vallásban az imádat egy formája. Isten a népe engedelmességét édes illatú illatszerhez hasonlítja, amellyel dicsérik Őt. Az engedetlenségünk szaga viszont taszítja. Az életünk vagy szent illatot áraszt, amely másoknak is vonzó, vagy bűzlik. Utóbbi esetben nem látnak a körülöttünk lévők semmi olyat, amiért érdemes lenne velünk tartani. Amikor Isten követése mellett döntünk egy-egy élethelyzetünkben, azt örömmel „szagolja” Isten, és a szeretetünk kifejezéseként tartja számon. Amikor viszont Neki nem tetsző dolgot teszünk, ellökünk magunktól egy olyan lehetőséget, amikor kifejezhetnénk a szeretetünket és hálánkat a Teremtőnknek, Megváltónknak, a menny és föld Urának. Minden nap döntéshelyzetben vagyunk! Amikor elmegyünk az első randira valakivel, aki nagyon bejön, mindent megteszünk, hogy jó illatunk legyen, nem? Akkor az is jusson az eszünkbe a mai napon, hogy Isten felé vajon mi árad felőlünk, és közelítsünk Hozzá engedelmességgel! Lederhaas Kirk



Hallgasd meg az EMABISZ Kórustól Az Úrnak szóljon új dal című számot a háttérinfóknál!

Pál második levele a korinthusiakhoz
Mikor szoktál levelet írni? Ha valami bánatod van, vagy fölháborodtál valamin? Esetleg, ha különleges helyen jártál, vagy csodálatos élményed volt? Kinek írsz ezekről? Előfordult már, hogy levél útján kellett rendbe tenned dolgokat, kibékítened embereket, esetleg elmondani nekik, hogy mit csináltak rosszul? Pál apostol sokszor került ilyen helyzetbe, amikor egy-egy frissen alakult gyülekezetet elhagyva, az ottaniak nem követték a tanítást, és távolból kellett segíteni nekik.
A korinthusi gyülekezetben, mint annyi más gyülekezetben, voltak gondok, amelyeket nem tudtak egyszerűen megoldani. Pál apostol felelősséget érzett értük, ezért próbálta levelekkel és látogatással is segíteni őket. Az első levelet Timóteus vitte el Korinthusba, de nem jó hírekkel tért vissza Pálhoz, erre ő szomorúan, könnyek között igyekezett rendet teremteni a távolból, sőt egyes bibliatudósok szerint egy villámlátogatást is tett a gyülekezetben. Azt nem tehette, hogy a korinthusiak mellett marad és vezeti a gyülekezetet, mert Isten más helyekre is küldte, hogy hirdesse az evangéliumot. A második levél elveszett ugyan, de az biztos, hogy hatással volt a gyülekezetre, hiszen Titusz már jó hírekkel tért vissza Pálhoz, amely arra ösztökélte őt, hogy az örömét is levélben fejezze ki.
A Bibliában található második korinthusi levél elején erről az örömről ír a megvigasztalódott apostol. Majd a szolgálat hatalmáról, dicsőségéről, szenvedésről, önzetlenségről, becsületességről, megengesztelődésről, és dicséri a gyülekezetet, hogy a jeruzsálemi gyülekezetnek rendezett gyűjtésben szépen helytálltak. Végül megcáfolja az ellene felhozott vádakat.
A korinthusi gyülekezet mindennapi gondjait, a gondok megoldását és saját életedet is megismerheted ebből a tizenhárom fejezetből.