Pál második levele a korinthusiakhoz 3,1-6
2024. szeptember 26.
Szívátültetésre van szükségünk


Mert nyilvánvaló, hogy ti Krisztusnak a mi szolgálatunk által szerzett levele vagytok, amely nem tintával, hanem az élő Isten Lelkével van felírva; és nem kőtáblára, hanem a szívek hústábláira. (2Korinthus 3,3)
Slide1

Ha rávésnek a fára, azt nem lehet csak úgy lemosni, mint a tintát. Rajtamarad a fán, ahogy az növekszik évről évre. Az üzenet sosem változik. Isten a szívünkbe szeretné vésni az igazságát, az örök üzenetét a Szentlelke által.


Mert nyilvánvaló, hogy ti Krisztusnak a mi szolgálatunk által szerzett levele vagytok, amely nem tintával, hanem az élő Isten Lelkével van felírva; és nem kőtáblára, hanem a szívek hústábláira. Ilyen bizodalmunk pedig Krisztus által van Isten iránt. (2Korinthus 3,3-4)


Pál második levele a korinthusiakhoz 3,1-6

1 Elkezdjük-e ismét ajánlani önmagunkat? Vagy szükségünk van-e, mint némelyeknek, hozzátok szóló vagy tőletek kapott ajánlólevelekre? 2 A mi levelünk ti vagytok, amely be van írva szívünkbe, amelyet ismer és olvas minden ember. 3 Mert nyilvánvaló, hogy ti Krisztusnak a mi szolgálatunk által szerzett levele vagytok, amely nem tintával, hanem az élő Isten Lelkével van felírva, és nem kőtáblára, hanem a szívek hústábláira. 2Móz 24,12; Jer 31,33; Ez 11,19; 36,26 4 Ilyen bizodalmunk pedig Krisztus által van Isten iránt. 5 Nem mintha önmagunktól, mintegy a magunk erejéből volnánk alkalmasak arra, hogy bármit is megítéljünk; ellenkezőleg, a mi alkalmasságunk Istentől van. 6 Ő tett alkalmassá minket arra, hogy az új szövetség szolgái legyünk, nem a betűé, hanem a Léleké, mert a betű megöl, a Lélek pedig megelevenít. Jer 31,31


Milyen gyorsan elfelejtjük, amit egy dogára tanultunk! Más dolgok pedig megragadnak bennünk, és nagy hatással vannak az életünkre. De miért? Minden attól függ, mennyire tartjuk lényegesnek az adott témát. Bizonyos dolgokra egész életünkben emlékszünk. Mélyen meggyökereznek bennünk. Jó, ha Isten igéjére is így tudunk tekinteni. Az Úr a szívünkbe szeretné azt vésni. Nem tetoválásként a felszínre, hanem úgy, hogy alapjaiban átformálja a szívünket, és nyitottá tegye Isten igazságára. Ő tudja, hogy mindig valaki irányítása alatt áll a szívünk. Sokan azért hozunk rossz döntéseket, mert csak a szívünkre és az érzelmeinkre hallgatunk. Kizárólag azzal törődünk, hogy vajon mi a legjobb számunkra, pedig csak az Úr van tisztában azzal, hogy mire van valójában szükségünk. Isten végzi a munkáját bennünk azáltal, hogy bizalmat szavazunk Neki az ígéreteivel kapcsolatban minden nap. Atyám, kérlek segíts elfogadni, hogy Te tudod, mi a legjobb az életemre nézve! Segíts bízni Benned a vágyaim közepette is! Kérlek, segíts mindent hálával átvenni Tőled! Ámen. Lederhaas Kirk



Hallgasd meg Dobner Illés és Évitől az Itt a szívem című dalt a háttérinfóknál!

Pál második levele a korinthusiakhoz
Mikor szoktál levelet írni? Ha valami bánatod van, vagy fölháborodtál valamin? Esetleg, ha különleges helyen jártál, vagy csodálatos élményed volt? Kinek írsz ezekről? Előfordult már, hogy levél útján kellett rendbe tenned dolgokat, kibékítened embereket, esetleg elmondani nekik, hogy mit csináltak rosszul? Pál apostol sokszor került ilyen helyzetbe, amikor egy-egy frissen alakult gyülekezetet elhagyva, az ottaniak nem követték a tanítást, és távolból kellett segíteni nekik.
A korinthusi gyülekezetben, mint annyi más gyülekezetben, voltak gondok, amelyeket nem tudtak egyszerűen megoldani. Pál apostol felelősséget érzett értük, ezért próbálta levelekkel és látogatással is segíteni őket. Az első levelet Timóteus vitte el Korinthusba, de nem jó hírekkel tért vissza Pálhoz, erre ő szomorúan, könnyek között igyekezett rendet teremteni a távolból, sőt egyes bibliatudósok szerint egy villámlátogatást is tett a gyülekezetben. Azt nem tehette, hogy a korinthusiak mellett marad és vezeti a gyülekezetet, mert Isten más helyekre is küldte, hogy hirdesse az evangéliumot. A második levél elveszett ugyan, de az biztos, hogy hatással volt a gyülekezetre, hiszen Titusz már jó hírekkel tért vissza Pálhoz, amely arra ösztökélte őt, hogy az örömét is levélben fejezze ki.
A Bibliában található második korinthusi levél elején erről az örömről ír a megvigasztalódott apostol. Majd a szolgálat hatalmáról, dicsőségéről, szenvedésről, önzetlenségről, becsületességről, megengesztelődésről, és dicséri a gyülekezetet, hogy a jeruzsálemi gyülekezetnek rendezett gyűjtésben szépen helytálltak. Végül megcáfolja az ellene felhozott vádakat.
A korinthusi gyülekezet mindennapi gondjait, a gondok megoldását és saját életedet is megismerheted ebből a tizenhárom fejezetből.